Урок літературного читання в 3 класі за твором В. Сухомлинського " Красиві слова і красиве діло "
Вчитель: Півторак О.І.
Тема: Людина красна не словами, а добрими ділами. В.Сухомлинський " Красиві слова і красиве діло "
Мета: вчити дітей правильно й виразно читати текст, давати характеристику дійовим особам, удосконалювати вміння висловлювати свої думки,порівнювати вчинки та поведінку персонажів, розвивати зв’язне мовлення, критичне мислення, виховувати чуйність та доброту.
Обладнання: портрет В. О. Сухомлинського, картки-блискавки.
Хід уроку
1. Організаційний момент
- Я усміхнуся сонечку!
- Здрастуй золоте!
- Я усміхнуся квіточці!
- Хай вона росте!
- Я усміхнуся дощику!
- Лийся мов з відра!
- Друзям усміхнуся я!
- Зичу всім добра!
Учитель: - Я зичу всім діткам на сьогоднішньому уроці добра, бути активними, кмітливими, уважними, розумними та чуйними.
2. Мовна розминка.
З якого твору ці слова?
1. Учитель, директор, клас, горбатенька дівчинка ( «Горбатенька дівчинка»)
2. Яринка, мама, маленька сорочка.(«Як же все це було без мене»)
3. Учителька Катерина Іванівна, учні, голубе небо, Валя («Я хочу сказати своє слово»)
4. Марійка, Микола, Лариса,піжмурки («Про що думала Марійка?»)
5. Сергійко, Петро, Максим, Гриць, квітка («Сергійкова квітка»)
- Чи знайомі вам ці оповідання?
- Хто їх написав?
3. Гра «Журналіст»
( Учень бере інтерв’ ю у учнів»)
- Хто такий В.О. Сухомлинський?
- Де він народився?
- Яким хлопчиком ріс Сухомлинський?
- Що закінчив В.О.Сухомлинський?
- Чому В.О.Сухомлинський був не довго на війні?
- Ким працював В.О.Сухомлинський у школі?
4. Доповнення знань про життя і творчість В.О.Сухомлинського
5. Повідомлення теми уроку
Сьогодні ми знайомимося із оповіданням «Красиві слова і красиве діло» написане прекрасним письменником і талановитим педагогом, людині, яка віддала своє серце дітям В.О.Сухомлинським
6.Опрацювати оповідання «Красиві слова і красиве діло»
1. Робота над заголовком
Гра «Мікрофон»
- Які слова ви вважаєте красивими?
- А які діла красиві?
- Про що може йти мова у оповіданні?
2. Виразне читання оповідання учителем.
Слова-блискавки та їх пояснення. Її, в цей, суху, мокру, гарні, красиві, негоди, хатинка.
3. Повторне читання оповідання учнями «ланцюжком»
- Скільки дійових осіб у тексті?
4. Аналіз змісту та вибіркове читання
- Знайти і прочитати
- Що це за маленька хатинка стояла серед поля?
- Чи знали друзі четвертого хлопчика?
- Який у нього був вигляд?
- Що відповіли перші два хлопці?
- Чи можна назвати ці слова красивими?
- Що зробив третій хлопчик?
- Поміркуйте: що потрібно було змоклому хлопчику у цей момент7
5. Гра «Шукачі». Знайти в тексті порівняння.
Робота в парах
Ллє мов із відра
Мокрий як хлющ
Жалісливі слова
6. Робота в групах
(Дано набір слів. Де серед них заховане слово, яке б жило у ваших серцях)
1 група. Набір слів і слово Співчуття
2 група. Набір слів і слово Допомога
3 група. Набір слів і слово Чуйність
4 група. Набір слів і слово Чесність
-Серед усіх визначених слів, які потрібні були слова?
7. Асоціативний кущ
- Що ви знаєте про допомогу?
- Якою вона повинна бути для людини?
Сердечна Безкорислива Батьківська
Своєчасна Допомога Вчительська
Дружня Щира Мамина
?. Підсумок уроку
- Знайдіть прислів’я, яке виражає головну думку твору.Доведіть.
Робота в групах
Слово до слова – зложилась мова
Людина красна не словами, а добрими ділами
Добре діло – роби сміло
7. Домашнє завдання
Обговорити і пояснити вислів із батьками
Справжня любов народжується тільки в серці, що пережило піклування за долю іншої людини.
Як важливо мати такого друга, про якого треба піклуватись
Немає коментарів:
Дописати коментар