середа, 24 січня 2018 р.

Урок просто неба "Ми сніжинки - парашутики зими"

Урок мислення просто неба в 1 класі
Вчитель: Дубинюк Л. М.

Тема: «Ми сніжинки - парашутики зими»
Мета: дати дітям уявлення про зимові опади; вчити спостерігати за явищами природи, фантазувати;  збагачувати свою мову новими словами; виховувати естетичні почуття, любов до природи.

Обладнання: вірші українських поетів, загадки, ілюстрації, оповідання В.О. Сухомлинського « Хлопчик і сніжинка», казка В.О.Сухомлинського
« Снігур-різьбяр», музика із твору П. Чайковського « Пори року»

                                         Хід екскурсії
1.     Організаційний момент
2.     Оголошення теми і завдань екскурсії
3.     Актуалізація опорних знань
Ми сніжинки, ось де ми -
Парашутики зими,
Подружилися з вітрами
І кружляємо над вами

§  Що ж це за парашутики до нас прилетіли? Звідки падають сніжинки? (З хмарки.)
§  Якими словами можна описати рух сніжинок? (Падають, кружляють, танцюють, летять.)Покажіть
Тихо-тихо опускаються сніжинки. Летять на дорогу, дерева, паркани, кущі. На що ще схожі сніжинки? (На білі мухи, пушинки, пір’їнки, метелики,

Я зими дитинка, Красуня Сніжинка.
Морозець — то мій татусь,
Дід Мороз — то мій дідусь.
Колисала мене Віхола,
А Зима на щічки дихала.
І тому така я гожа,
На Матінку-Зиму схожа.


§  Чому не можна зловити сніжинку голими руками? (Від нашого тепла вона перетвориться на краплинку води.)
§  Сніжинка і краплинка
Сніжинка і краплинка
В віконце крізь щілинку
Сніжинка залетіла.
Галинка ту сніжинку
Намалювать схотіла.
Поки папір шукала, —
Сніжиночки не стало;
Лишилася краплинка:
— Малюй мене, Галинко!  (Вадим Бойко)

4.     Ознайомлення з творами В.О.Сухомлинського
§  Читання  оповідання В.О. Сухомлинського «Хлопчик і сніжинка»
З неба летіла додолу сніжинка. Вона була ніжна, легка, прозора, мов пушинка. І красива, мов зірка.
На землі стояв хлопчик. Він бачив, як падає сніжинка, і думав: «Ось вона впаде комусь під ноги і її затопчуть».
Ні, не треба падати сніжинці на землю. Не треба її затоптувати.
Хлопчик простягнув долоню. Він захотів приголубити сніжинку. А вона впала на добру, теплу його руку й розтала. Хлопчик із жалем дивиться на долоню. А там блищить крапелька, мов сльозинка.
-         Якою була сніжинка?
-         Про що думав хлопчик ?
-         Що захотів хлопчик ?
-         Що сталося зі сніжинкою ?
§  Тоненькі сніжинки
На мене сідають,
Мене за ялинку
Напевне вважають.
Не знають сніжинки –
Смішинки тоненькі,
Що я – не ялинка,
А просто – Оленка


§  Одягніть рукавички і впіймайте сніжинку. Розгляньте її. Сніжинка – справжнісіньке чудо зими. Яка вона? (Маленька, красива, ніжна, чудова, тендітна.)
§  Упала сніжинка мені на рукав.
Яка ж вона гарна, а я і не знав.
Біленька, пухнаста, така чарівна,
А я завжди думав – вона крижана

          А скільки форм! Здається, що немає двох однакових сніжинок. Ось ця схожа на зірочку. А у тебе? (На пластинку, квіточку, стовпчик, їжачок, голочки.)
Одні сніжинки схожі на квіточки, а другі – на зірочки. Бувають сніжинки, як їжачки. Але всі вони мають шість промінчиків. Запам’ятайте свою сніжинку й намалюйте її після екскурсії.
Робота за  казкою В.О.Сухомлинського « Снігур-різьбяр»
-         Діти, а чи знаєте ви, звідки на хмаринці беруться сніжинки? Послухайте казку В.О.Сухомлинського «Снігур-різьбяр».
§  Звідки падають на землю такі красиві сніжинки? А ось звідки.
На високу-високу гору два ведмеді викотили брилу льоду. Чистого, прозорого. Там живе чудовий майстер Снігур-різьбяр. Маленькими ножиками й молоточками різьбить, викарбовує він із льоду красиві білі сніжинки. І сипле, сипле їх. І падають сніжинки на землю, і блищать, мов зірочки, на сонці.
А як втомиться Снігур-різьбяр, тоді й снігу немає.
Діти, а зараз працює Снігур-різьбяр? (Так.)
У сильний мороз під ногами рипить сніг. Це ламаються промінці сніжинок, тому ми чуємо такий звук.
§  Коли вміти слухати музику зими, то можна почути, як у морозну погоду дзвенять сніжинки. А коли уважно спостерігати за ними, то можна побачити, як у повітрі сніжинки танцюють одна з одною танець.
§  Як ви гадаєте, що то буде за танець? Чому саме вальс? А коли сніжинки танцюють польку?(Коли сильний вітер.) І ми потанцюємо, покружляємо, як сніжинки.
Діти стають парами і кружляють під музику у таночку  .
5.     Підсумок екскурсії.
-         Що  нового дізналися?
-         З якими творами познайомилися?
-         Оцініть нашу екскурсію смайликами .


Немає коментарів:

Дописати коментар