понеділок, 5 лютого 2018 р.

Урок позакласного читання в 3 класі за творами В. Сухомлинського

Урок позакласного читання в 3 класі за творами В. Сухомлинського
Вчитель: Півторак О.І.

                                                             
Тема:      До невичерпного джерела творчості В.О.Сухомлинського
                 Твори: «Соромно перед соловейком»
                              «Зламана яблунька»
                              «Треба врятувати волошки»
Мета:        збагачувати знання дітей творами В.О.Сухомлинського, розширювати інтерес до                     
                   читання, вчити робити висновки з прочитаного, виховувати любов до природи,
                   розвивати пізнавальні здібності, бажання вчитись творити добро, бути чесним,
                   працьовитість.
Обладнання: портрет   В.О.Сухомлинського, виставка книг, вироби із природного            
                           матеріалу
1.     Підготовка  до уроку.
Організаційний момент
На уроці попрацюю
Розповім і намалюю
Буду добре я читати
Мріяти, фантазувати
-         Кому дозволимо першим сісти
-         Так, правильно. Спочатку краса, а потім сила.
2.     Повідомлення теми уроку
1 д. На доброті існує світ,
        І з добротою пахне хліб,
        І мирне небо – в школу йти,
        Це також вияв доброти.
        І до людей любов свята
        Це чистота і доброта.
2 д. Сказав мудрець:
        « Живи, добро звершай;
        Та нагород за це не вимагай.
        Лише в добро і вищу правду віра
        Людину відрізня від мавпи і від звіра.
         Хай оживає істина стара:
         Людина починається з Добра!»
3.     Розгадування кросворда
1       п  .   .   .   .   .   .
2     .   . р  .   .   .   .
       3    .   . и  .   .
       4        . р  .   .
       5  .  .  . о .   
       6    .   . д .   .   .   .   .
       7    .     а  .   .   .
1.     Великий простір з бідною рослинністю, або зовсім без рослинності ( пустеля)
2.     А там де починається зелений ялинник,сидить собі пишається хороший (боровик)
3.     Хто хвалився соловейком в оповіданні «Сергійкова квітка»? ( Гриць)
4.     Невеличка тварина, яка живе під землею ( Кріт)
5.     Так кажуть, якщо температура повітря нижче нуля ( Мороз )
6.     Листопад зимі ворота ( Відчиняє)
7.     Розповідний твір про вигадані фантастичні події (Казка)
-         Прочитати слово зашифроване в кросворді  ( Природа)
4.     Розповідь  учителя
Сьогодні у чарівний світ Природи поведе нас незвичайний учитель із Школи під  Блакитним Небом. Що це за школа? Це – джерело дивної думки і слова. С юди щодня приходять учні, щоб стати людьми великої душі, розумними й сердечними, мудрими мислителями. Приходять у світ казки-природи, і самі стають письменниками.
-         Хто ж учитель цеЇ незвичайної школи?
-         Показ портрета В.О.Сухомлинського .
5.     Робота журналістів
Розповідь про біографію В.О.Сухомлинського .
6.     Гра «Мікрофон»
-         Де народився В.О.Сухомлинський?
-         Хто змайстрував малому Сухомлинському скриньку для книг?
-         Яким був Сухомлинський у навчанні?
-         У скільки років  В.О.Сухомлинський  переступив поріг  школи?
-         Ким працював він у школі?
-         Скільки творів написав Сухомлинський?
7.     Діти до уроку підготувались групами. Кожна дібрала собі свій твір
I група   Соромно перед соловейком
IIгрупа   Зламана яблунька
IIIгрупа   Треба врятувати волошки
8.     Читання оповідання (голосне) кожною групою. Ланцюжком.
9.     Перевірка прочитаного.
Запитання кожної групи до класу
I  група «Соромно перед соловейком»
1       Де відпочивали Оля й Ліда?
2       Чим були зачаровані дівчатка?
3        Як збиралися Оля і Ліда?
4       Як ви розумієте вислів «Соромно перед соловейком»
II група  «Зламана яблунька»
1       Хто зламав яблуньку?
2       Як Мишко переживав свій вчинок?
3       Як дізналися діти, що яблунька ожила?
4       Як доглядав яблуньку Мишко?
III група «Треба врятувати волошки»
1        Чому стурбувалася Олеся?
2        З якою метою дівчинка пішла на Вітрове поле?
3        Як це характеризує Олесю?
10.                       Підсумок уроку
1.- Що спільного в цих оповіданнях?
- Як ви оцінюєте вчинки героїв?
- Хто з дітей вам найбільше сподобався?
- На кого ви б хотіли бути схожі?
- Чого навчають нас ці оповідання?
2. Робота над ілюстраціями до оповідань
    Виставка дитячих робіт
-         До яких оповідань ці малюнки?
1.     Слово вчителя, ми ще раз перегорнули сторінки цікавої книги Природи і зрозуміли, що до неї треба ставитись як до живої істоти. І тоді нас оточуватимуть чудові ліси, чутимемо чарівний спів пташок, питимемо чисту джерельну воду. Нам буде добре і затишно під чистим сонячним небом. А слово «пустеля» будемо читати тільки у словнику.
      Читайте книги В.О.Сухомлинського. Вони навчають нас бачити і розуміти прекрасне,  адже людина починається із добрих вчинків.  


Немає коментарів:

Дописати коментар