четвер, 1 лютого 2018 р.

Урок літературного читання в 4 класі за твором В. Сухомлинського "Не забувай про джерело"

Урок літературного читання в 4 класі за твором В. Сухомлинського "Не забувай про джерело"
Вчитель: Дмитренко О. М.

Тема: Думай про наслідки.  В.Сухомлинський. Не забувай про джерело
Мета:  Актуалізувати знання дітей про життя і творчість В.О.Сухомлинського, відпрацьовувати навички свідомого, виразного читання, вчити аналізувати прочитане, висловлювати спою думку, виділяти головне; розвивати зв’язне мовлення; виховувати в учнів відповідальність за власні вчинки, бережливе ставлення до природи
Обладнання: мовний матеріал, ілюстрації по темі.
Хід уроку
I.                  Організаційний момент
II.               Мовленнєва розминка
1.     Артикуляційні вправи
«Рибка», «Кулька», «Смачне варення»
2.     Робота над скоромовкою
Тілі-тілі, кізки білі
Біля річки сіно їли
Трішки випили водиці
Із глибокої криниці
3.      Гра «Дощик»

III.           Повідомлення  теми і мети уроку
- Назву твору і над яким будемо працювати, ви зможете дізнатись, склавши розсипані склади.
- Сьогодні ми будемо працювати над твором  « Не забувай про джерело» В.О.Сухомлинського
- Що відомо про автора?
- Які його твори читали?
IV.           Сприймання й усвідомлення нового матеріалу
1.     Гра «Передбачення»
-         Прочитайте заголовок
-         До чого спонукає автор?
-         Про що може йтися в оповіданні?
2.     Читання вчителем
-         Які почуття викликав твір?
-         Над чим примусило замислитися оповідання?
3  Словникова робота
Читання «Луною»
Неприкаяними                                Задоволення
Чистіший                                           Призвід
Підлітків                                            Нинішньої
       4.Фізкультхвилинка
       5.Читання тексту учнями «Ланцюжком»
- Що засуджується в творі?
       6. Аналіз змісту  оповідання.
- Що було на місці пустиря багато років тому?
- Прочитайте опис ставка.
- Хто викопав ставок?
- Яке рішення прийняли селяни на своїй ралі?
- Чи дотримувались люди цього рішення?
- Як прозвали сімю, що приїхала до села?
- Чому?
- Що помітили старі люди?
- Що сталося з водоймою?
- Знайдіть слова, які передають головну думку твору?
       7. Постановка запитань одне одному за прочитаним.
       8. Робота в групах
 I група 
Які поради ви дали б людям цього села?
II група
Порівняйте поведінку людей на початку твору і в кінці
III група
Як можна змінити кінець оповідання?
V.               Узагальнення і систематизація знань
1.     Гра «Чи є такі речення в тексті»
2.     Складання плану
3.     Переказ уривків твору
VI.           Підсумок уроку
-         Сьогодні на уроці я вчився …
-         Найбільше мені сподобалося…

-         Який висновок з прочитаного зробили?

Немає коментарів:

Дописати коментар