Урок літературного читання в 2 класі за твором В. Сухомлинського
« Я хочу сказати своє слово»
Вчитель: Безносенко Д. О.
Тема уроку:
Сила кожного слова .В. Сухомлинський « Я
хочу сказати своє слово»
Мета уроку:
Формувати в учнів уміння спостерігати за навколишнім світом, вчити добирати
слова для передачі краси природи, вчити орієнтуватись в тексті, розвивати
образне мислення,уяву, зв’язне мовлення і читацькі навички, виховувати любов до
рідного краю, бережливе ставлення до навколишньої природи.
Обладнання:
складова таблиця, таблиця маршруту, малюнок Лісовичка Озивайка, картки для
розширення поля читання, картки із різнорівневими завданнями.
Вид уроку:
урок- подорож
Хід уроку
І.Організація класу
- Привітання.Релаксація
- Діти, до якого уроку ви
приготувались?
- Для чого дітям урок читання?
ІІ. Мотивація до навчальної діяльності
Сьогодні ми вирушимо у подорож.
Допоможе нам в цьому Лісовик Озивайко. Разом з ним ми підемо по такому маршруту ( вчитель закріплює на дошці карту –
маршрут)
І наша перша зупинка « Мовна розминка»
1.
Гра « Повтори звук»
Вчитель
промовляє звуки, діти повторюють.
А-у-о-і;
а-у-і-е; а-у-и-е; а-о-е-и.
2.
Читання складів за
таблицею
-
Прочитайте перший
стовпчик;
-
Прочитайте третій
рядок зверху;
-
Прочитайте склади з
буквосполученням пр-;
-
Прочитайте склади
із звуком –е.
3.
Промовляння
чистомовки за вчителем
Жу-жу-жу – я
дубочок посаджу.
Улі-улі-улі-
жолуді, як кулі.
Іло- іло – іло
– листя пожовтіло.
-
Молодці! Лісовичок
Озивайко задоволений вашою роботою.
ІV. Повідомлення теми і мети уроку
Він пропонує нам виконати його
завдання. Дітки, ви згодні? Ну тоді починаймо! (вчитель вивішує таблицю)
-
Прочитайте речення,
роз’єднавши слова:
Яхочусказатисвоєслово
-
Чи чули ви, коли
небудь, такий вислів?
-
Сьогодні ми будемо
опрацьовувати оповідання про ваших ровесників, про те як малі учні вчилися
спостерігати красу природи рідного краю.
-
Написав це
оповідання видатний педагог, вчитель, письменник, який дуже сильно любив дітей
– Василь Олександрович Сухомлинський (вивішую портрет)
-
Пригадайте, які
його твори ми читали в 2класі ?
-
Як на вашу думку,
що ми повинні вміти на кінець уроку?
Отже, на цьому уроці ви повинні навчитись виразно читати,
визначати головну думку, робити висновки.
v. Вивчення нового матеріалу
Слідуюча наша зупинка
називається «Скарбничка»
1.
Читання оповідання
вчителем.
-
Я прочитаю
оповідання ви уважно його послухаєте після чого виконаєте тестові завдання в
яких потрібно дати відповідь на запитання.
2.
Тести
1.Куди повела Катерина Іванівна
першокласників?
А)у ліс, Б) у поле.
2.Який був ранок?
А) тихий осінній , Б) тихий
весняний
3.Про що вчились розповідати
учні?
А) про осінню пору Б) про
осіннє небо
4. Хто захотів сказати своє
слово?
А) маленька Валя Б) маленька
Катя
3. Взаємоперевіка ( учні
обмінюються роботами та перевіряють)
4. Словникова робота Учні працюють парами на картках з метою
розширення поля читання
Знайдіть і прочитайте найбільше
слово, найменше.
Що означає слово «трепетало»?
5
Самостійне читання оповідання
Прочитайте оповідання
самостійно « напівголосно» звертайте увагу на розділові знаки, подумайте над
такими запитаннями:
-
Що вчились робити
діти?
Фізкультхвилинка
Миші милом миску мили,
Миші мило загубили.
Може воно в річку впало,
Може його жаба вкрала
І маленьких жабенят
Миє милом аж до п’ят
6. Читання оповідання «
ланцюжком» вголос
-Наш гість Лісовичок Озивайко
хоче послухати як ви підготувалися читати оповідання вголос.
Зверніть увагу! Що саме сказали
діти про небо?
7. Вибіркове читання
-Знайдіть і прочитайте опис
осіннього ранку
- Які слова в цьому оповіданні
передають спокій, сум?
- Яке завдання поставила
вчителька?
- Як поставились діти до
завдання?
8. Визначення головної думки
твору
Прочитайте самостійно останній
абзац.Як ви його розумієте?
Як потрібно ставитись до
природи?
9. Робота на картках
Лісовичок Озивайко Хоче дати
вам ще одне цікаве завдання (різнорівневе)
Картка жовтого кольору:
підготуйтесь до виразного читання
Завдання синіх карток:
підготуйтесь читати розмову Валі та вчительки передаючи голосом їхню інтонацію
Картка червоного кольору:
складіть розповідь про свої враження коли ти спостерігав за небом.
Перевірка самостійної роботи.
VІ. Підсумок уроку
Остання зупинка – «Підсумок».
Ви гарно попрацювали на нашому уроці і тому наш гість просить вас записати
домашнє завдання.
С.112 Виразно читати та
переказувати оповідання.
- Ось і закінчився наш урок!
- Чи досягли ми поставленої
перед нами мети?
І на останок хочу процитувати
слова В.Сухомлинського: « Дивись так, щоб
побачити; слухай так, щоб почути»
Немає коментарів:
Дописати коментар